Spravedlivý obchod

 

to je náš cíl

Proč pomáháme?

Záměrem nadace je podporování tradic a sbírání prostředků na vykupování původních pozemků a zřizování ochranných pásem, kde by indiáni pokračovali v tradičním způsobu života bez obav z dalšího vysídlování.

Odkupováním kávy, kakaových bobů a rukodělných výrobků budeme podporavat jejich soběstačnost.

Zakoupením indiánských produktů zároveň přispíváte na nákup pozemků.

Káva z pohoří Sierra Nevada je považována za jednu z nejkvalitnějších. Indiání se chovají ke kávě s úctou, péčí a s maximálním respektem k přírodě, nepoužívají žádnou chemii a před každou sklizní žádají o svolení Matku Zemi.

Čokoláda, kakaové boby ze Sierry mají specifickou ovocnou příchuť. Čokoláda je vyráběna ručně a má delikátní chuť. Při její konzumaci budete obdarování hned třikrát. Napoprvé její úžasnou vůní, dále pak výraznou silnou chutí a napotřetí dobrým pocitem, že koupí podporujete konkrétní rodiny, které kakaové boby pěstují.

Mochila je taška vyráběna ženami z ovčí a kozí ručně spřádané vlny. Je nositelem ženské spirituální energie a je jako diář, kde jsou zaznamenány každé prožitky ženy. Zároveň je to nezbytná součást tradičního oblečení Arhuaků. Jejich tvorba je nejstarší uznávané řemeslo v Kolumbii a je považována za národní dědictví.

Nadační fond Arhuacos
Protože nám není lhostejný život této unikátní komunity ze Sierra Nevady, která se zabývá držováním rovnováhy a harmonizuje žití na Zemi, založili jsme tuto organizaci.

Organická káva z Kolumbie

stoprocentně organická,  sklízená ve výškách kolem 1400m nad mořem ručně indiánskými rodinami bez jakíkoliv techniky, sbírají se pouze červené třešně, takže se chodí sbírat i čtyřikrát na tutéž plantáž, dokavad nejsou všechny zralé třešně očesány.
Indiáni pěstují kávu s nejvyšším respektem k přírodě, každoročně před sklizní žádají Matku Zemi o svolení, že nepoužívají chemii je samozřejmost.


 

Objednat

Čokoláda

Kakaové boby ze Sierry mají specifickou ovocnou příchuť, z nichž se indiány vyrábí ručně čokoláda, která je slazená třtinovým cukrem bez použití jakýchkoliv syntetických přísad. Při její konzumaci budete oblaženi hned třikrát. Napoprvé její vůní, dále pak ucítíte výrazně sametovou chut, která vás bude nutit si ulomit další kousek a napotřetí dobrým pocitem, že koupí této čokolády podporujete konkrétní rodinu, které kakaové boby
pěstuje.

Objednat

Mochila

MOCHILA-  je indiánská brašna přes rameno - metaforicky zobrazuje plátno , kde je umělecky ztvárněno myšlení indiánů Arhuaco,  plně oddané ženským poznatkům,  proto aby je ony udržovaly a přenášely budoucím generacím.

Objednat